AKTUALNOŚCI

AKNGP w II LO w Lesznie

27 kwietnia 2022 roku Pan Dziekan prof. Paweł Churski wraz z członkami Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej gościli w II LO w Lesznie. Celem wizyty była promocja Wydziału, zgłębienie tematu związanego z transformacją gospodarczą w Polsce oraz przeprowadzenie warsztatów. Pan Dziekan wygłosił do uczniów wykład pt. „Transformacja gospodarcza w Polsce po 1989 roku i jej konsekwencje”. Członkowie […]

Dni Planisty: Strategie – plany – analizy

Ogólnopolska konferencja naukowa „Dni Planisty: Strategie – plany – analizy” odbędzie się w dniach 7 – 8 kwietnia 2022 roku na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zasadniczym celem konferencji jest przedstawienie wyników badań naukowych studentów i doktorantów zajmujących się gospodarką przestrzenną, urbanistyką, ruralistyką, architekturą, zarządzaniem środowiskiem, architekturą krajobrazu, […]

Sukces AKNGP

Mamy przyjemność ogłosić, że Monika Płaczek i Bartek Doszczeczko, reprezentujący AKNGP, zdobyli drugą nagrodę główną w konkursie wystąpień, podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Nowoczesne społeczeństwo informacyjne. Edukacja – nauka – gospodarka. Zagrożenia i szanse. „Wydarzenie zorganizowane zostało pod Patronatem Rektorów Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Serdeczne gratulacje!

Spotkanie organizacyjno-wyborcze AKNGP

W piątek 12.11 odbyło się spotkanie organizacyjno-wyborcze AKNGP. Zgromadzenie Członków AKNGP wybrało nowy Zarząd na kadencje 2022.Wyniki wyborów prezentują się następująco:Prezes AKNGP: Monika Płaczek Wiceprezesi AKNGP: Bartek Doszczeczko, Julia Pilipiec, Ala Tomaszewska Bardzo serdecznie gratulujemy! Dziękujemy pozostałym kandydatom za udział i życzymy powodzenia w przyszłym roku! „Sprawozdanie ze spotkania Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej”

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #11

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dziś Monika Płaczek opowie o jej uczestnictwie w życiu AKNGP!

Integracja AKNGP

28.10.2021 roku odbyła się integracja członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej UAM. Czas spędziliśmy na rozmowach o studiach, aktualnych działaniach koła, grach planszowych oraz dobrej zabawie.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #10

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dzisiaj Krystian Koliński opowie o jego poczynaniach w Kole oraz przypomina o trwającej do jutra rekrutacji

Poznańska Akademia Przestrzeni w Domu Dziecka

W dniu 30.09.2021 członkowie naszego koła przeprowadzili warsztaty z Poznańskiej Akademii Przestrzeni w poznańskim Domu Dziecka nr 2 przy ulicy Pamiątkowej. Z dziećmi podzieliliśmy się naszą wiedzą, a oni z nami swoim przepisem na miasto. Mali planiści chętnie uczestniczyli w zajęciach oraz wykazali się ciekawymi wizjami miast, które możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #9

Zapraszamy na cykl filmów z Członkami AKNGP! Dzisiaj Malwina Balcerak opowie nam o swojej przygodzie z AKNGP!

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #8

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dzisiaj Maciej Główczyński opowie kilka słów od siebie o jego przygodzie z AKNGP.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #7

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! W ten piękny wakacyjny poniedziałek Ola Gałka opowie nam co dało jej uczestnictwo w AKNGP!

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #6

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Tym razem Sandra Andryszak opowie nam o jej przygodzie z ANKGP, którą rozpoczęła w tym roku akademickim!

Podsumowanie Dni Planisty: Środowisko – klimat – przestrzeń 6-7.05.2021 r

Ogólnopolska Konferencja Dni Planisty: Środowisko – klimat – przestrzeń odbyła się w dniach 6-7 maja 2021 roku. Została, podobnie jak poprzednia edycja wydarzenia, zorganizowana w trudnym dla wszystkich czasie, czyli podczas trwania pandemii wirusa SARS-CoV-2. Odbyła się całkowicie zdalnie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams, a jej przebieg można było również śledzić na platformie YouTube. Podczas […]

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #5

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dzisiaj, w przeddzień Dni Planisty, Opiekun naszego Koła opowie, jak z jego perspektywy rozwijało się AKNGP.

Konferencja Dni Planisty

Szanowni państwo, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszej konferencji Dni Planisty Środowisko- Klimat – Przestrzeń poprzez transmisje na stronie youtube.com. Link do transmisji TUTAJ

Harmonogram Dni Planisty

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem ogólnopolskiej konferencji Dni Planisty.

Zakończenie prac nad koncepcją terenu na os. Śmiałego

W ostatnim czasie członkowie Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej pracowali nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania przestrzennego na os. B. Śmiałego w Poznaniu. W ramach koncepcji zostało zaproponowane stworzenie m.in.: centrum integracyjnego z ławkami oraz stolikami do szachów, wybiegu dla psów, czy łąki sprzyjającej owadom zapylającym wraz ze specjalnymi domkami dla nich. Mamy ogromną nadzieję, że nasz […]

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #4

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! W wielkanocny poniedziałek wysłuchamy Magdaleny Karczewicz-Lamparskiej, która opowie nam o swoim wieloletnim doświadczeniu z AKNGP!

Porozumienie o współpracy

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z Gminą Skoki w sprawie realizacji koncepcji zagospodarowania przestrzennego plaży miejskiej w miejscowości Potrzanowo.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #3

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu przygotowań do 25-lecia AKNGP! W marcu mamy przyjemność opublikować film, w którym Adam i Gosia Wronkowscy opowiedzieli jak wyglądało Koło po 2013 roku.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #2

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, którego głównym bohaterem jest dr Michał Dolata, jeden z pierwszych członków AKNGP. Pan Doktor opowiada o początkach i działalności Naszego Koła.

Komunikat II „Dni Planisty: Środowisko-klimat-przestrzeń”

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Komunikatem II dotyczącym ogólnopolskiej konferencji naukowej „Dni Planisty: Środowisko – klimat – przestrzeń”. AKTUALIZACJA: REJESTRACJA ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA DO 7 MARCA 2021 DO GODZINY 23:59!

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #1

Rozpoczynamy świętowanie publikując wypowiedź Patryka Kaczmarka, naszego wieloletniego Członka Koła, który opowie o swoich działaniach w Kole:

Zarząd AKNGP – kadencja na 2021 rok

Pod koniec listopada odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze AKNGP, podczas którego wybrano nowe władze Koła na kadencję w 2021 roku. Prezesem została wybrana Magdalena Zieleniec (III rok GP), a Wiceprezesami Sylwia Przybylska (III rok GP), Jonasz Błaszczyk (II rok GP) oraz Marcin Woźniak (I rok GP).

7. numer Przeglądu Planisty „Urbanizacja czy rozwój miast?” – nabór artykułów

z ogromną radością informujemy, że Redakcja czasopisma popularno-naukowego Przegląd Planisty rozpoczęła prace nad siódmym numerem. Tematem przewodni brzmi „Urbanizacja czy rozwój miast”. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.