AKTUALNOŚCI

Akademia małych planistów

Poznańska Akademia Przestrzeni na początku lutego rusza do Mosiny, aby poprowadzić warsztaty dla dzieci pod hasłem ZmieniaMY krajobraz Miasta są dla wszystkich, dlatego dążymy do wprowadzenia uczestników w świat planowania przestrzennego, budowania świadomości i wrażliwości na otoczenie oraz zrozumieniu relacji człowiek – przestrzeń. Przeprowadzone warsztaty, czyli zajęcia praktyczne mają pokazać, że miasto to nie tylko […]

Podsumowanie Dni Planisty: Strategie – plany – analizy 7-8 kwietnia 2022 r.

Ogólnopolska Konferencja Dni Planisty: Strategie – plany – analizy odbyła się w dniach 7-8 kwietnia 2022 roku. Po dwóch latach ścisłych restrykcji spowodowanych trwającą pandemią koronawirusa, powróciliśmy do korzeni, a konferencja zorganizowana została na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwszy dzień konferencji poświęcono na przedstawianiu wyników badań naukowych […]

AKNGP w II LO w Lesznie

27 kwietnia 2022 roku Pan Dziekan prof. Paweł Churski wraz z członkami Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej gościli w II LO w Lesznie. Celem wizyty była promocja Wydziału, zgłębienie tematu związanego z transformacją gospodarczą w Polsce oraz przeprowadzenie warsztatów. Pan Dziekan wygłosił do uczniów wykład pt. „Transformacja gospodarcza w Polsce po 1989 roku i jej konsekwencje”. Członkowie […]

Dni Planisty: Strategie – plany – analizy

Ogólnopolska konferencja naukowa „Dni Planisty: Strategie – plany – analizy” odbędzie się w dniach 7 – 8 kwietnia 2022 roku na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zasadniczym celem konferencji jest przedstawienie wyników badań naukowych studentów i doktorantów zajmujących się gospodarką przestrzenną, urbanistyką, ruralistyką, architekturą, zarządzaniem środowiskiem, architekturą krajobrazu, […]

Sukces AKNGP

Mamy przyjemność ogłosić, że Monika Płaczek i Bartek Doszczeczko, reprezentujący AKNGP, zdobyli drugą nagrodę główną w konkursie wystąpień, podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Nowoczesne społeczeństwo informacyjne. Edukacja – nauka – gospodarka. Zagrożenia i szanse. „Wydarzenie zorganizowane zostało pod Patronatem Rektorów Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Serdeczne gratulacje!

Spotkanie organizacyjno-wyborcze AKNGP

W piątek 12.11 odbyło się spotkanie organizacyjno-wyborcze AKNGP. Zgromadzenie Członków AKNGP wybrało nowy Zarząd na kadencje 2022.Wyniki wyborów prezentują się następująco:Prezes AKNGP: Monika Płaczek Wiceprezesi AKNGP: Bartek Doszczeczko, Julia Pilipiec, Ala Tomaszewska Bardzo serdecznie gratulujemy! Dziękujemy pozostałym kandydatom za udział i życzymy powodzenia w przyszłym roku! „Sprawozdanie ze spotkania Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej”

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #11

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dziś Monika Płaczek opowie o jej uczestnictwie w życiu AKNGP!

Integracja AKNGP

28.10.2021 roku odbyła się integracja członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej UAM. Czas spędziliśmy na rozmowach o studiach, aktualnych działaniach koła, grach planszowych oraz dobrej zabawie.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #10

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dzisiaj Krystian Koliński opowie o jego poczynaniach w Kole oraz przypomina o trwającej do jutra rekrutacji

Poznańska Akademia Przestrzeni w Domu Dziecka

W dniu 30.09.2021 członkowie naszego koła przeprowadzili warsztaty z Poznańskiej Akademii Przestrzeni w poznańskim Domu Dziecka nr 2 przy ulicy Pamiątkowej. Z dziećmi podzieliliśmy się naszą wiedzą, a oni z nami swoim przepisem na miasto. Mali planiści chętnie uczestniczyli w zajęciach oraz wykazali się ciekawymi wizjami miast, które możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #9

Zapraszamy na cykl filmów z Członkami AKNGP! Dzisiaj Malwina Balcerak opowie nam o swojej przygodzie z AKNGP!

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #8

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dzisiaj Maciej Główczyński opowie kilka słów od siebie o jego przygodzie z AKNGP.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #7

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! W ten piękny wakacyjny poniedziałek Ola Gałka opowie nam co dało jej uczestnictwo w AKNGP!

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #6

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Tym razem Sandra Andryszak opowie nam o jej przygodzie z ANKGP, którą rozpoczęła w tym roku akademickim!

Podsumowanie Dni Planisty: Środowisko – klimat – przestrzeń 6-7.05.2021 r.

Ogólnopolska Konferencja Dni Planisty: Środowisko – klimat – przestrzeń odbyła się w dniach 6-7 maja 2021 roku. Została, podobnie jak poprzednia edycja wydarzenia, zorganizowana w trudnym dla wszystkich czasie, czyli podczas trwania pandemii wirusa SARS-CoV-2. Odbyła się całkowicie zdalnie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams, a jej przebieg można było również śledzić na platformie YouTube. Podczas […]

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #5

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! Dzisiaj, w przeddzień Dni Planisty, Opiekun naszego Koła opowie, jak z jego perspektywy rozwijało się AKNGP.

Konferencja Dni Planisty

Szanowni państwo, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszej konferencji Dni Planisty Środowisko- Klimat – Przestrzeń poprzez transmisje na stronie youtube.com. Link do transmisji TUTAJ

Harmonogram Dni Planisty

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem ogólnopolskiej konferencji Dni Planisty.

Zakończenie prac nad koncepcją terenu na os. Śmiałego

W ostatnim czasie członkowie Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej pracowali nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania przestrzennego na os. B. Śmiałego w Poznaniu. W ramach koncepcji zostało zaproponowane stworzenie m.in.: centrum integracyjnego z ławkami oraz stolikami do szachów, wybiegu dla psów, czy łąki sprzyjającej owadom zapylającym wraz ze specjalnymi domkami dla nich. Mamy ogromną nadzieję, że nasz […]

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #4

Zapraszamy na cykl filmików nagranych przez Członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej! W wielkanocny poniedziałek wysłuchamy Magdaleny Karczewicz-Lamparskiej, która opowie nam o swoim wieloletnim doświadczeniu z AKNGP!

Porozumienie o współpracy

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z Gminą Skoki w sprawie realizacji koncepcji zagospodarowania przestrzennego plaży miejskiej w miejscowości Potrzanowo.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #3

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu przygotowań do 25-lecia AKNGP! W marcu mamy przyjemność opublikować film, w którym Adam i Gosia Wronkowscy opowiedzieli jak wyglądało Koło po 2013 roku.

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #2

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, którego głównym bohaterem jest dr Michał Dolata, jeden z pierwszych członków AKNGP. Pan Doktor opowiada o początkach i działalności Naszego Koła.

Komunikat II „Dni Planisty: Środowisko-klimat-przestrzeń”

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Komunikatem II dotyczącym ogólnopolskiej konferencji naukowej „Dni Planisty: Środowisko – klimat – przestrzeń”. AKTUALIZACJA: REJESTRACJA ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA DO 7 MARCA 2021 DO GODZINY 23:59!

Przygotowania do 25-lecia #AKNGP​ #1

Rozpoczynamy świętowanie publikując wypowiedź Patryka Kaczmarka, naszego wieloletniego Członka Koła, który opowie o swoich działaniach w Kole: