Wykład i warsztaty we Włocławku

10 grudnia kontynuując promocję Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej i kierunków studiów w nim realizowanych, odbyła się rewizyta w III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Podczas spotkania prof. UAM dr hab. Paweł Churski przedstawił ofertę dydaktyczną wydziału oraz wygłosił wykład „Globalizacja jako współczesny megatrend przemian zróżnicowań społeczno-gospodarczych i jej konsekwencje przestrzenne”. Po części wykładowej uczniowie wzięli udział w warsztatach „Rewitalizacja oczami różnych grup interesariuszy”, przeprowadzonych przez członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej (koordynacja inż. Malwina Balcerak, przeprowadzenie warsztatów: Zuzanna Nowak, Krystian Koliński, Damian Bojarski). Spotkanie zakończyła interesująca dyskusja, a także rozmowy o planach na dalszą współpracę ze szkołą i realizacji wspólnego projektu. Dziękujemy za zaproszenie!

Zachęcamy szkoły do dalszego korzystania z przygotowanej przez Instytut oferty wykładów i warsztatów.